Termíny sezóny 2023/24 najdete po rozkliknutí příslušné kategorie. Budou postupně doplňovány. Pokud potřebujete radu/pomoc, kontaktujte sekretariat@apul.cz, tel. 731 258 755

Adaptive

Základní informace

Termín:
07. – 12. 01. 2024
Přihlášení možné v termínu:
11. 10. –  22. 12. 2023
Plná cena:
3900 Kč
Dotovaná cena :
Místo konání:
Mladé Buky
Pořadatelská škola:
LŠ Mladé Buky
Vedoucí lektor:

Typ kurzu

Název kurzu:
Kurz Adaptive
Vstupní vzdělání:
Výstupní vzdělání:
Adaptive

Podrobnosti o kurzu

Kurz Adaptive probíhá ve spolupráci UPOL, APUL a ČSLŠ. Kurzu se mohou účastnit pouze zkušení lyžaři, držitelé alespoň licence C nebo Instruktor základního lyžování, kteří chtějí rozšířit své znalosti v oblasti sjezdového lyžování o výuku lyžování na mono-ski a chtějí se věnovat lyžování osob s tělesným postižením. V rámci kurzu se účastníci seznámí jak teoreticky tak prakticky s problematikou jízdy na mono-ski, naučí se metodickou řadu výuky jízdy na mono-ski a budou asistovat a vyučovat osoby s různým zdravotním (převážně tělesným) postižením nejenom při jízdě na mono-ski.
Cílem programu je seznámit účastníky s metodikou výuky lyžování na mono-ski a bi-ski. Účastníci absolvují praktickou a teoretickou výuku jízdy na mono-ski. Praktická výuka bude probíhat na svahu, kde si vyzkoušejí asistenci, samotnou jízdu na mono-ski a naučí se pracovat s různými klienty. V teoretické části získají informace o didaktických zásadách, přípravě kurzu, problematice výuky u lidí s různými druhy postižení atd. Součástí kurzu je asistence a výuka lyžování na mono-ski s osobami se zdravotním postižením.
Modul vzdělání Adaptive je uznáván jako "druhý nástroj" v systému vzdělávání APUL, který koresponduje se standardy ISIA.

Povinné vybavení:
Lyže sjezdové (pokud možno krátké), lyžařská přilba, brýle pro sjezdové lyžování, teplé oblečení a dobré zimní boty (pro jízdu v monoski) 

KE KURZOVNÉMU 3.900,- PLATÍTE JEŠTĚ 2.000,- KČ ZA LICENCI UNIVERZITĚ PALACKÉHO OLOMOUC, se kterou kurz společně organizujeme a která má na program Akreditaci MŠMT.
Po zaplacení kurzu dostanete instrukce k registraci a platbě do systému UP.
V ceně kurzovného je lektorné a zapůjčení speciálních skořepin pro tělesně postižené.

Ubytování a skipas není v ceně. Můžete mít vlastní nebo si objednat dle volitelných položek níže.

Zahájení kurzu:  nájezdový den (7.1.) ve večerních hodinách - místo a čas upřesníme přihlášeným.
Ukončení: poslední den (12.1.) dopoledne zkoušky, po obědě odjezd

Kontakt: lektorka: Radka Čiháková, rad.cihakova@gmail.com, organizace na místě Jan Kaňka, +420 775 599 226, jan.kanka@areal-mladebuky.cz

Volitelné položky kurzu

Ubytování – Apartmán Slunečná

http://apartman-slunecna.cz/

450,-/noc, objednání předem, platba na místě hotově

Skipass – 5-denní

2150,-/5dní - objednání předem, platba na místě

Storno podmínky

Storno kurzu oznamte e-mailem na sekretariat@apul.cz.
Stornování účasti více než 14 dní před zahájením kurzu
je bez stornopoplatku.
Storno 14 dní a méně před zahájením kurzu - poplatek 50% ze všech objednaných služeb. Storno musí být provedeno nejpozději den před zahájením kurzu. Při stornování přihlášky uveďte číslo účtu, na který vám vrátíme peníze.
Při stornu v den zahájení nebo později nevracíme žádnou částku.

Platební podmínky

Platba probíhá prostřednictvím platební brány The Pay. Po vyplnění přihlášky a objednání doplňkových služeb budete ihned přesměrováni na platební bránu. Platba v hotovosti není možná.

Přihláška na kurz je závazná až po uhrazení kurzovného. Zařazení na kurz vám potvrdíme e-mailem po přijetí platby.